fbpx

Landi Renzo i Lovato – krótki opis instalacji LPG.

0 Comments

Aktualnie w Polsce mamy bardzo duży wybór instalacji LPG między innymi takich producentów jak Landi Renzo i Lovato, tylko na którą się zdecydować? Poniżej przedstawiamy wybrane instalacje tych 2 producentów.

Landi Renzo

Instalacje LPG Landi Renzo Evo, Landi Renzo Omegas OBD, Landi Renzo Omegas 4.0

Powyższe instalacje gazowe działają na podobnych zasadach. Gaz LPG wypływa ze zbiornika przez wielozawór, przepływa do komory silnika przez przedwód, na którym umieszczony jest elektrozawór LPG. Elektrozawór LPG umożliwia przepływ gazu jedynie gdy spełnione są dwa warunki: pracujący silnik oraz włączony tryb gazu na przełączniku w kabinie kierowcy. Następnie gaz przepływa przez reduktor, znajdujący się W komorze silnika. Reduktor zmienia ciśnienie gazu LPG, co skutkuje zmianą jego stanu skupienia z ciekłego na gazowy.

W tych instalacjach występuje komputer (sterownik) posługujący się aktualnymi czasami wtrysków benzyny. Przetwarza on polecenia wygenerowane dla wtryskiwaczy benzynowych na odpowiednie polecenia dla wtryskiwaczy gazu LPG. Sterownik zawsze uruchamia wtrysk gazu na tym samym cylindrze, z którego jest pobierany czas wtrysku benzyny. Można powiedzieć, że komputer definiuje ilość gazu, która musi zostać dostarczona, aby tak samo efektywnie zasilać silnik gazem LPG, bazując na ilość energii, która by została zużyta do zasilenia silnika benzyną.

Przeliczenie czasu wtrysku dla gazu LPG jest realizowane nie tylko poprzez odczyt czasów wtrysku benzyny, ale także poprzez dodatkowe parametry. Te parametry to ciśnienie gazu na listwie, temperaturę gazu, temperaturę cieczy chłodzącej oraz obroty silnika i są odczytywane przez sterownik.

Instalacje gazowe Landi Renzo Evo i Omegas w minimalnym stopniu naruszają system zasilania benzyną i bardzo wydajnie integrują się z aktualnymi komponentami w pojeździe (kontrola stężenia mieszanki, odcięcie paliwa przy zadanych obrotach).

Instalacja LPG Landi Renzo Omegas Direct

Instalacja Landi Renzo Omegas Direct jest to ewolucja instalacji Landi Renzo o sekwencyjnym wtrysku paliwa. Została stworzona do zasilania silników o bezpośrednim wtrysku paliwa. Różni się od poprzedniego typu instalacji głównie zastosowanym sterownikiem. Sterownik przeznaczony dla tej instalacji wyróżnia to, że nawet podczas pracy na gazie LPG, możliwe jest wtryskiwanie niewielkich ilości benzyny w celu zapewnienia regularnego czyszczenia i konserwacji wtryskiwaczy.

Dodatkowo system LPG Landi Renzo redukuje emisję zanieczyszczeń i gwarantuje zgodność z rygorystycznymi normami środowiskowymi. Wtryskiwacze montowane w systemie Landi Renzo Omegas Direct zapewniają dokładne dozowanie paliwa w celu optymalizacji spalania.

System Landi Renzo Omegas Direct oferuje połączenie OBDII. Jest dostępny w kilku różnych wersjach, aby przystosować się do pojazdów o różnych pojemnościach w tym silników turbo.

Lovato

Instalacja LPG Lovato Easy Fast C-OBD LPG

Ta instalacja jest przeznaczona dla silników benzywnowych posiadających od 2 do 8 cylindrów. Sterownik (komputer) posiada system autodiagnozy OBD, który współpracuje z samochodowym systemem diagnostycznym. Jest ona ceniona przez użytkowników za bezawaryjność.

Instalacja LPG Lovato Easy Fast Direct Injection

Ta instalacja głównie różni się od instalacji Lovato Easy Fast C-OBD LPG sterownikiem. Podobnie jak w przypadku instalacji Landi Renzo Omegas Direct mamy tutaj do czynienia ze sterownikiem dostosowanym do silników o bezpośrednim wtrysku paliwa. Sterownik w tej instalacji przeznaczony jest do 3 i 4 cylindrowych silników. Występuje w 3 różnych wersjach dopasowanych do ilości cylindrów oraz zaawansowania sterowania silnikiem. Sterownik tej instalacji LPG komunikuje się ze sterownikiem silnika za pośrednictwem szyny CAN.

W przypadkiu instalacji LPG Landi Renzo Omegas Direct oraz Lovato Easy Fast Direct Injection należy pamiętać, że nie zawsze istnieje możliwość montażu tych instalacji w każdym typie samochodu/silnika. Poniżej przedstawiamy listę samochodów i kodów silników, dla których można zainstalować podane instalacje gazowe.
Lista samochodów i numerów silników do instalacji Landi Renzo Omegas Direct

Lista samochodów i numerów silników do instalacji LPG Lovato Easy Fast Direct Injection

Źródło informacji na temat instalacji gazowych przedstawionych na tej stronie: http://landi.pl

Categories:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *