fbpx

Czy wciąż warto montować instalację LPG?

0 Comments

Pandemia Koronawirusa, czyli naszego największego wroga w 2020 roku skutkuje nie tylko w postaci kwarantanny. Niesie ona za sobą wiele strat na świecie, wśród znacznej ilości firm. Użytkownicy aut mogą jednakże znaleźć jeden pozytyw w tym czasie. W związku z tym, iż sytuacja na świecie uderza znacząco w gospodarkę – wstrzymanie lotów oraz łańcuchów dostaw – spada cena ropy. Obecnie mamy styczność z najniższymi cenami paliw, odnotowanymi na przestrzeni ostatnich 4 lat.

Aktualne ceny paliwa szacuje się jako:

Rodzaj paliwa Aktualna cena Spadek
Olej napędowy 4,14 zł – 4,30 zł Ok. 0,70 zł
Benzyna 98 4,23 zł – 4,49 zł Ok. 0,70 zł
Benzyna 95 3,89 zł – 4,18 zł Ok. 0,80 zł
Gaz LPG 1,78 zł – 1,90 zł Ok. 0,40 zł

Należy jednak pamiętać, iż ceny te są tylko uśrednione. Koszty zależne są od marż oraz tempa, z jakim właściciele stacji wprowadzają zmiany, a jak wiadomo, każdy chce zarobić i zrobi wszystko, żeby wprowadzić je jak najpóźniej. Spadek przedstawiony został na przestrzeni zaledwie dwóch miesięcy. Mimo wszystko tendencja spadkowa tych cen nadal rośnie, co potwierdzają specjaliści w tej branży.

Czy instalacja gazowa LPG nadal się kalkuluje?

Taka sytuacja wywołuje szereg pytań, czy instalacja LPG w samochodach nadal jest opłacalną alternatywą, w związku z wysokim kosztem montażu? Czy nadal ten wydatek będzie się zwracał w podobny sposób jak wynikało z naszych obliczeń jeszcze dwa miesiące temu (oszczędności po montażu instalacji LPG)? Zdecydowanie tak, ponieważ ceny gazu są związane nie tylko ściśle z panującym wirusem, lecz w dużej mierze przyczynia się do tego także sytuacja gospodarcza naszego głównego dystrybutora, jakim jest Rosja. Zachodzące zmiany logistyczne oraz produkcyjne, spowodowane notowaniami na rynku międzynarodowym pokazują, iż możemy czekać na kolejne długo utrzymujące się spadki, których nie zobaczymy przy innych paliwach. Po zakończonej epidemii na świecie możemy spodziewać się nagłych i szybkich wzrostów cen benzyny oraz oleju napędowego, ponieważ producenci oraz dystrybutorzy, jak każdy będą starali się w jak najszybszym tempie odbudować swoje pozycje oraz finanse.

Pamiętajmy jednak, że mimo wyżej wymienionej zalety, sytuacja na świecie nie jest dobra i powinniśmy zrobić wszystko, aby jej zapobiec. Każdy kierowca cieszy się z niskich cen, jednakże producenci oraz kraje dystrybutorskie dużo na tym tracą. W tej szczególnej sytuacji zróbmy wszystko tak, aby zadbać o nasze zdrowie, które jest najważniejsze!

Categories:

Comments

  1. Wow, ten artykuł to naprawdę świetne źródło wiedzy. Bardzo doceniam autora za jego staranne badania i klarowną prezentację informacji. Na pewno przeczytam go jeszcze raz, aby dokładnie zapamiętać wszystkie cenne wskazówki!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *