fbpx

Lovato Easy Fast Direct Injection w Volkswagen Passat 1.8 TSI 160km

0 Comments

Montaż instalacji gazowej LPG – Lovato Easy Fast Direct Injection, został wykonany w Volkswagen Passat z silnikiem 1.8 TSI z bezpośrednim wtryskiem o mocy 160 koni mechanicznych.

Instalacja gazowa LPG Lovato Easy Fast Direct Injection zamontowana w VW Passat 1.8 TSI 160 km

Instalacja gazowa LPG Lovato Easy Fast Direct Injection zamontowana w VW Passat 1.8 TSI 160 km

Do montażu zostały użyte następujące komponenty:

Reduktor UHP – jest to jednostopniowy reduktor – parownik, zalecany dla samochodów o mocy maksymalnej 270 koni mechanicznych. Wykorzystuje gorącą ciecz chłodzącą silnika do zmiany stanu skupienia gazu LPG z ciekłego na gazowy. Posiada on wbudowany elektrozawór gazowy i filtr fazy ciekłej LPG.

Reduktor UHP oraz  filtr gazu fazy lotnej zamontowany w VW Passat 1.8 TSI 160 km

Reduktor UHP oraz filtr gazu fazy lotnej zamontowany w VW Passat 1.8 TSI 160 km

Filtr gazu fazy lotnej LOVATO LPG. Filtr gazu fazy lotnej zawiera jest zespolony z  czujnikiem podciśnienia i temperatury gazu LPG. Umieszczony jest na przewodzie łączącym reduktor z listwą wtryskiwaczy.

Listwa wtryskowa DP Easy Fast LPG. Wtryskiwacze zamontowane w instalacji gazowej charakteryzują się cichą pracą i wysoką trwałością. Dopasowanie do mocy silnika odbywa się za pomocą kalibrowanych dysz. Dzięki bardzo dobrej szybkości reakcji wtryskiwaczy można stosować je w instalacjach gazowych o bezpośrednim wtrysku paliwa.

Listwa wtryskowa DP zamontowana w VW Passat 1.8 TSI

Listwa wtryskowa DP zamontowana w VW Passat 1.8 TSI

Przełącznik benzyna-gaz Lovato. Elektroniczny przełącznik z dwiema pozycjami wyboru zasilania: benzyna i gaz, diody wskazują aktualny poziom paliwa w zbiorniku. Posiada sygnał akustyczny, który jest aktywowany, gdy w zbiorniku zabraknie gazu LPG lub w przypadku powrotu do zasilania benzyną w celach diagnostycznych.

Przełącznik benzyna/gaz LPG zamontowany w VW Passat 1.8 TSI 160 km

Przełącznik benzyna/gaz LPG zamontowany w VW Passat 1.8 TSI 160 km

Sterownik Lovato Easy Fast Direct Injection. Ten sterownik sekwencyjnego wtrysku gazu jest dedykowany dla silników 3-4 cylindrowych z bezpośrednim wtryskiem paliwa. Występuje w kilku wersjach dopasowanych do ilości cylindrów. Komunikuje się ze sterownikiem silnika za pomocą szyny CAN. Odczytuje sygnały wtrysku paliwa, ciśnienia benzyny oraz temperatury silnika, które są niezbędne do prawidłowej pracy instalacji gazowej.

Wlew gazu LPG zamontowany w VW Passat 1.8 TSI 160 km

Wlew gazu LPG zamontowany w VW Passat 1.8 TSI 160 km

Więcej naszych montaży instalacji gazowych znajdziemy pod linkiem nasz montaż.

Więcej informacji na temat tej instalacji gazowej znajdziemy pod linkiem Lovato Easy Fast Direct Injection.

Jeśli zastanawiasz się nad montażem instalacji LPG w naszym warsztacie, zapraszamy do zapoznania się z cennikiem instalacji gazowych LPG tutaj.

Categories:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *