fbpx

Landi Renzo Evo w Nissan Juke 1.6 2014 r.

0 Comments

Tym razem prezentujemy nasz montaż instalacji LPG w Nissan Juke 1.6 z 2014 roku. Instalacja LPG zamontowana w tym Nissanie to Landi Renzo Evo. Jest to ta sama instalacja LPG, którą montowaliśmy w Nissanie Qashqai 1.6 – Landi Renzo Evo w Nissan Qashqai 1.6.

Instalacja LPG Landi Renzo Evo w Nissan Juke 1.6 2014

Instalacja LPG Landi Renzo Evo w Nissan Juke 1.6 2014

 

Elementy wykorzystane do montażu instalacji gazowej w tym Nissanie Juke:

reduktor LANDIRENZO LI02 – jednostopniowy reduktor – parownik LPG. Ten reduktor jest zalecany do samochodów o mocy maksymalnej 149 koni mechanicznych. W parowniku gaz jest podgrzewany i rozprężany do postaci gazowej.

Reduktor Landi Renzo LI02

Reduktor Landi Renzo LI02

Listwa wtryskowa LPG AEB. Listwa przeznaczona do systemów gazu w fazie lotnej. Na zamontowanej listwie wtryskowej znajdują się 4 wtryskiwacze.

 

Listwa wtryskowa AEB

Listwa wtryskowa AEB

Sterownik LANDIRENZO EVO. Sterownik zarządza zasilaniem gazu w instalacji gazowej LandiRenzo Evo. W sterowniki zapisana jest mapa zawierająca wartości obrotów silnika oraz czasy wtrysków benzyny. Informacje dostarczane przez czujniki temperatury i ciśnienia gazu są niezbędne do prawidłowej pracy komputera. Dzięki nim system jest w stanie stwierdzić kiedy pojawią się prawidłowe warunki do przełączenia z zasilania benzyną na zasilanie gazem po uruchomieniu samochodu. Ponadto sterownik posiada funkcje diagnostyczne.

 

Sterownik Landi Renzo EVO

Sterownik Landi Renzo EVO

Czujnik podciśnienia powietrza i temperatury gazu LandiRenzo LR025 MAP. Odpowiada za dostarczenie informacji o temperaturze oraz wartości ciśnienia gazu dostarczanego na listwę wtrysku gazu.

Elektrozawór LPG MED z filtrem. Elektrozawór odpowiada za odcięcie dopływu gazu do reduktora, kiedy instalacja pracuje w trybie zasilania benzyną.

Wlew paliwa. W tym samochodzie został zamontowany pełny wlew LPG.

Wlew paliwa

Wlew paliwa

Zapraszamy do zapoznania się z innymi wykonanymi przez nas montażami instalacji LPG: Nasze montaże instalacji LPG

Więcej informacji na temat zamontowanej instalacji LPG znajdziecie na stronie Landi Renzo: Landi Renzo EVO

Categories:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *