fbpx

Instalacje LPG w samochodach hybrydowych

0 Comments

Napęd hybrydowy jest swego rodzaju połączeniem silnika spalinowego z elektrycznym. Silnik elektryczny pełni funkcję generatora, który z kolei wprawia w ruch silnik spalinowy. Silnik spalinowy jest wyłączony, gdy akumulatory silnika elektrycznego są w pełni naładowane przy mało dynamicznej jeździe. Podczas bardziej dynamicznej lub szybszej jazdy silnik elektryczny napędza samochód wspomagając się silnikiem spalinowym. Taki system zapewnia nam jazdę bez konieczności ładowania akumulatorów.

Czy możliwe jest, aby LPG działało poprawie we współpracy z dwoma różnymi napędami?

Oczywiście, że tak. Silniki spalinowe stosowane w pojazdach hybrydowych są często konstrukcyjnie dużo prostsze niż nowoczesne silniki benzynowe. Dzieje się tak ponieważ hybrydy dzięki dodatkowym elektrycznym silnikom mają mniejszą średnią emisję zanieczyszczeń. Pozwala to połączenie ich ze starszymi technologicznie jednostkami spalinowymi i zaspokojenie nowych norm emisji spalin. W skutek powyższych w większości hybryd możemy stosować instalacje LPG przeznaczone do samochodów z silnikami z pośrednim wtryskiem paliwa. Z takich rozwiązań możemy skorzystać w najpopularniejszych hybrydowych samochodach takimi jak Toyota Prius czy Toyota Auris.

Hybrydowa Toyota Auris idealnie nadaje się do montażu instalacji LPG

Hybrydowa Toyota Auris idealnie nadaje się do montażu instalacji LPG

Korzyści z montażu instalacji LPG w samochodach z napędem hybrydowym

Jak wiemy, montaż instalacji LPG jest bardzo korzystny dla naszych samochodów i tak też jest w przypadku pojazdów z napędem hybrydowym. Tutaj także możemy mówić o dużej oszczędności. Wprowadzenie LPG do hybryd pozwala obniżyć koszty o nawet 50 procent. Porównywając, za przejechane 100 km samochodem hybrydowym musimy zapłacić ok. 22 zł*, decydując się na montaż LPG, za ten sam dystans zapłacimy już tylko ok. 12 zł*. Zapełnienie całego 42 litrowego zbiornika zapewnia nam spokojną trasę, bez zbędnych przystanków, na odległość ok. 600 km. W ten sposób możemy zaoszczędzić nie tylko pieniądze, ale i czas, a nasz komfort jazdy znacznie się poprawia.

Hybrydowa Toyota Prius nadająca się do montażu instalacji LPG

Hybrydowa Toyota Prius nadająca się do montażu instalacji LPG

Gdy zdecydujemy się na taki montaż, ważnym elementem jest wybranie odpowiedniego serwisu, przy którym mamy pewność, że zrobi to profesjonalnie, a samochód posłuży nam na lata, co pozwoli na zaoszczędzenie kilkunastu, a nawet kilkudziesięciu złotych na samym paliwie. Prawidłowy montaż zapewni nam przede wszystkim funkcjonowanie instalacji bez jakiegokolwiek zarzutu.

Instalacja gazowa LPG pozwoli na zaoszczędzenie nie tylko pieniędzy, ale także udoskonali nasz samochód z napędem hybrydowym, a koszty montażu, zwracają się już po kilku miesiącach użytkowania samochodu, tak samo jak w przypadku aut z napędem spalinowym. Ponadto przy jeździe na LPG zarówno przy hybrydzie, jak i silnikach spalinowych, dokładamy małą cegiełkę, aby świat stał się bardziej ekologiczny. Po montażu instalacji gazowej w naszych samochodach hybrydowych możemy czuć się jeszcze bardziej komfortowo. Wszystko to potwierdza, że proces ten jest jak najbardziej opłacalny.

Najpopularniejsze samochody z napędem hybrydowym nadające się do montażu instalacji LPG

Aktualnie na rynku jest coraz większa dostępność samochodów hybrydowych. Jeśli chcemy zakupić samochód, który będzie nas cieszył wyjątkową ekonomią poprzez dodatkowy sposób zasilania LPG, powinniśmy przyjrzeć się tym samochodom:

  • Toyota Auris,
  • Toyota Prius,
  • Toyota Corolla,
  • Toyota RAV4 (zarówno silniki 2.0l jak i 2.5l),
  • Lexus NX300h,
  • Lexus RX400h,
  • Ford Fusion hybrid

Oczywiście najpopularniejszą marką jest tutaj Toyota ze względu na największą dostępność samochodów hybrydowych na rynku. Jednak nie ograniczajmy się do tych modeli, jeśli posiadasz samochód hybrydowy i jesteś zainteresowany montażem instalacji LPG, zadzwoń a podpowiemy czy istnieje możliwość takiego montażu!

*Dane pochodzą z serwisu https://www.autocentrum.pl/ dla Toyota Auris II Hatchback 5d 1.8 HSD 136 KM

Zapraszamy do zapoznania się z naszymi montażami instalacji LPG: Nasz montaż instalacji LPG

Categories:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *